.
PatroFİN
Yardım
Yardım Mobile Menu

Giriş


PatroFIN web tabanlı ve esnek bir uygulamadır. Kullanıcı dostu ara yüzü ile kolay, anlaşılır ve yönlendirici bir yapıya sahiptir. PatroFIN'in tasarımında sadeliğe özel önem verilmiştir. Kullanıcıya gerekli olan şeye kolayca erişebileceği bir tasarım sunulmuştur.


Giriş paneli, sadece PatroFIN üyelerinin kullanabildiği özel bölüme giriş için güvenlik kapısıdır.
'Üye No' sisteme ilk kayıtta verilen, firma kodu olarak da kullanılan numarayı ifade eder. Üye firmanıza ait benzersiz koddur. 'Kullanıcı Adı' ve 'Şifre' kullanıcı tarafından belirlenir. 'Güvenlik Kodu' güvenlik için her seferinde yeniden üretilen benzersiz ve tek seferlik bir koddur. Kodun yanında bulunan kutucuğa yazmanız gerekir. Böylece PatroFIN'de dört aşamalı sıkı bir güvenlik sağlanmış olur.

Ana sayfasının en üstünde görev çubuğu yer alır

Görev çubuğu bütün işlevleri içinde barındırır. Sol başta PatroFIN logosu (başlat menüsü) bulunur. Ortada aktif görev pencerelerinin hızlı erişim listesi bulunur. Sağ başta ise firma kısa adı, kullanıcı adı, çalışılan mali dönem ve günvenli çıkış butonu yer alır. Firma kısa adı hesap bilgilerimden değiştirilebilir.
Firma adı ile kullanıcı adı arasında yer alan ikona tıklayarak kullanıcılar şifrelere değiştirme işlemlerini yapabilir. Mali  dönem bilgisinin başındaki ikona tıklayarak çalışılan mali dönem değiştirilebilir.
Görev çubuğundaki pencere listeleme butonu, aktif olan tüm pencereleri sırası ile ekrana döşer.

PatroFIN logosu üzerine tıkladığınızda başlat menüsü açılır.

Tüm PatroFIN modüllerine buradan ulaşılabilir. Bu menüden ulaşılan bölümler ve bu bölümlerdeki işlemler ayrı ayrı yetkiye tabidir. Kullanıcılar erişim izni olan bölümlere ulaşıp işlem yapabilirler.


Uygulama ekranlarında ilgili bölümün diğer işlevleri ekranın sol alt köşesindeki butonlarda sıralanır. Böylece ilişkili işlem gruplarına kolayca erişim sağlanmıştır.


PatroFIN pencereleri kolay ve keyifli bir kullanım sunar. Menüden seçtiğiniz her bir işlem bölümü ayrı bir pencereye yerleştirilir ve tüm pencereler görev çubuğunda listelenir.

Pencereler başlık bölümünden tutularak istenilen alana sürüklenebilir. Pencerelerin sağ üst bölümünde yer alan düğmeler pencerenin kapatılması, küçültülmesi ve gizlenmesi için kullanılır. Gizlenen pencereye görev çubuğundaki butonundan ulaşılabilir.

PatroFIN'nin esnek pencere yapısı aynı yada farklı bölümlerde aynı anda birden fazla işlemin yapılabilmesini sağlar.

Alt menü butonları ikon butonlar ve listeler üzerinde etkinleşen RightClickMenu ile yeni görev oluşturma yada raporlama imkanları kolaylaştırılmıştır.

Veri giriş yerleri arasında geçiş için geliştirilen enterla geç özelliği sayesinde "TAB" tuşu yerine "ENTER" tuşuyla geçiş sağlanmıştır. Böylece çok daha hızlı veri girişiyle işlem gerçekleştirilmiş olur.

PatroFIN standartlaştırılmış ve en aza indirilmiş işlem tanımı yapısıyla kullanımı kolaylaştırır. Tüm bölümlerde ve işlemlerde hep aynı sistematik ve uygulama yöntemi izlenerek kullanıcıya alışılmış ve kolay bir kullanım sunulur. Kullanıcının asıl faaliyetine daha fazla odaklanması teşvik edilir.

Hesap bilgilerinizden herhangi birini unutmanız nedeniyle hesabınıza erişememeniz durumunda hatırlatma isteğinde bulunabilirsiniz. Hatırlatma isteği hesap bilgilerimdeki kayıtlı eposta adresine yapılır.

+PatroFIN PatroFIN @patroFIN PatroFIN PatroFIN PatroFIN PatroFIN
Yardımı Paylaş : PatroFİN'e Giriş


www.patrofin.com
Yardım ana sayfa