.
PatroFİN
Yardım
Yardım Mobile Menu

Kasa İşlemleri


İşlem ekranında işlem yapılan tarih (kasa defterinden farklı bir tarihe gitmemişseniz işlem tarihi günlüktür), kayıtlı işlemlerin listesi ve gün bakiyesi yer alır. Gün bakiyesi döviz tutarları bazında listelenir..

Yeni işlem girmek için ikonu yada enterla geç'i kullanabilirsiniz. İşlemler tahsil ve tediye'dir.

Hesap seçme kutusunda listelenen hesaplar tahsil ve tediye işlemi için ayrı ayrıdır. Hesap seçme kutusunda hangi işlemde hangi hesapların listeleneceğini, sistem parametreleri bölümünden "Kasa Tahsil Hesapları" ve "Kasa Tediye Hesapları" parametreleriyle belirleyebilirsiniz. Bu özellik ihtiyaç olmayan hesapların listelenmesini engeller. Ayrıca kullanıcıların işlem yapabileceği hesapları belirleyerek de kullanıcı hatalarını en aza indirebilirsiniz.

Kayıt ekleme bölümünde enterla geçiş etkindir. böylece hızlı ve kolay veri girişi yapabilirsiniz.

Patrofin sınırsız dövizli işlemi destekler. Kayıt ekranındaki döviz kutusunda tanımlanmış dövizler listelenir. Bkz. Döviz Tanımları.

Aynı kasa içinde birden çok dövizi takip edebilirisiniz. Döviz alışında ve satışında miktar takibini yapar. Ayrıca satışta oluşacak kambiyo kar zararını takip eder ve muhasebeleştirir. Bunun için satış kayıt parametrelerinden ilgili hesap yada hesap grubu için "Kur Farkı Karı" ve "Kur Farkı Zararı" parametresi tanımlamanız yeterlidir.

Alt menüyü kullanarak kasa defteri bölümüne geçebilirsiniz. Alt menüde RightClickMenu özelliğini kullanarak yeni pencerede açma seçeneğini de kullanabilirsiniz.

+PatroFIN PatroFIN @patroFIN PatroFIN PatroFIN PatroFIN PatroFIN
Yardımı Paylaş : Kasa İşlemleri


www.patrofin.com
Yardım ana sayfa